O nás

Dobrý den, 

nacházíte se v e-shopu Hany Bergmannové Klímové.

Prodávám zde knížky, které jsem napsala, ilustrovala a vydala ve svém nakladatelství Katzberg, anebo jsem je ilustrovala jako Hana Pavlátová pro jiné autory a vydali je jiní nakladatelé.

Také prodávám knihy svých rodičů Ivana a Heleny Klímových a svého bratra Michala Klímy.

Ivan Klíma patří mezi nejznámější české spisovatele. Za minulého režimu se u nás jeho knihy nesměly prodávat. Ale dokázal se prosadit v zahraničí a stal se jedním z nejpřekládanějších dosud žijících českých autorů.

Helena Klímová je psychoterapeutka a skupinová analytička. Zabývá se zejména pomocí lidem, kteří utrpěli válečné trauma. Tímto tématem se zabývá i ve svých knihách. 

Michal Klíma napsal knihu o životě za socialismu očima dětí ze skautského oddílu. 

 

Všechny své knihy Vám podepíšeme, případně, budete-li si to přát, napíšeme věnování. 

Nakladatelství

Nakladatelství Katzberg jsem založila v srpnu 2018, abych mohla vydat příběh o klucích, letadlech a letcích RAF - Dobrodružství pana Wellingtona. Byla to moje první knížka. Napsala jsem ji, aby se děti dozvěděly, že jsme měli hrdiny, statečné letce. A díky své knížce jsem se s jedním z nich seznámila! S ním jsem pak prožila necelé tři roky neuvěřitelných zážitků a napsala jsem o něm svou druhou knížku Modré nebe, Tome.

Nakladatelství jsem pojmenovala po Bertě Katzové a Hilde Bergmannové, které byly zavražděny za druhé světové války. Z jejich příjmení vznikl název KATZBERG. 

 

Hana Bergmannová Klímová

 

 

 

  

 

Zpět do obchodu